GREENERY Kolor roku 2017.

 

Rok rocznie Pantone publikuje kolory, które ich zdaniem będą na topie. W ten sposób otrzymujemy najbardziej pożądaną paletę barw na poszczególne sezony (wiosna, lato, jesień, zima) dedykowaną głównie projektantom mody. Jednak jak wiemy, jest to nurt, który wyznacza wszelkie trendy wzornictwa przemysłowego na świecie.
Największym oczekiwanym wydarzeniem przez wszystkie osoby, które zajmują się projektowaniem, jest publikacja właśnie tego koloru.  I tak oto w 2017 roku do elitarnej palety barw naznaczonej przez Pantone dołączył kolor Greenery 15-0343.

Zieleń Greenery

Kolor wybierany przez Pantone to przede wszystkim symboliczne przedstawienie tego, co widzimy w naszej kulturze globalnej, służy więc jako wyraz nastrojów i postaw.

GREENERY jest świeży, otrzymany z żółto -zielonego odcienia, który kojarzy nam się z pierwszym dniem wiosny, gdy przyroda budzi się do życia. Ilustruje rozwijające się liście oraz bujną roślinność.
Chyba nie ma osoby, która nie cieszyłaby się z nadejścia wiosny, tym samym z pożegnania szaroburych dni. W naturalny sposób stajemy się bardziej optymistyczni i żywiołowo nastawieni do dnia codziennego.

 

Przenosząc język Pantone do trendów panujących obecnie w projektowaniu wnętrz biurowych, można zauważyć tendencje do udomowiania przestrzeni. Coraz więcej czasu spędzamy w pracy, jesteśmy permanentnie przemęczeni i zestresowani, dlatego tak ważna jest przestrzeń, którą się otaczamy. Wypoczywając na łonie natury, potrafi my skutecznie zdystansować się do wszelkich problemów, z którymi spotykamy się na co dzień, stąd namiastka naturalnego środowiska przeniesionego do czterech
ścian przynajmniej w minimalnym stopniu pozwala nam zrekompensować powszedniość oraz rutynę dnia codziennego.

Autor: Anna Urlich Interior Designer

Zainteresował Cie artykuł?

Przeczytaj więcej w jedynym magazynie o wnętrzach biurowych HELIKON Office Trends

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Firma Pantone co roku publikuje kolor będący trendem wiodącym. Rok 2017 należy do zieleni. Zobacz o co chodzi z kolorem roku.

Wróć